Про яхти для чайників

Ця стаття розрахована на тих хто взагалі не знає що таке яхта і не має жодного уявлення. Або десь бачив декілька фотографій.

Перш за все хотіли б описати умови проживання на такій вітрильній яхті. Бо більшість людей навіть не уявляють як можна проживати на яхті.

Яхту можна порівняти з кемпером (будиночком на колесах) де в мінімальний простір запихають все що потрібно для комфортного проживання. Тільки крім місця для проживання яхта поєднує в собі і багато морських властивостей щоб вона могла активно і комфортно пересуватися по воді. Ви будете здивовані наскільки продумана ергономіка яхти, особливо як перший раз потрапите на неї.

Переважно вітрильні яхти розраховані на компанію від 6 до 12 осіб.

Почнемо опис з внутрішньої частини, а потім перейдемо до зовнішньої.

ВНУТРІШНІЙ ПРОСТІР

  1. КАЮТИ. Перш за все всіх цікавить де ми будемо проживати. Так от на яхті є від 3-х до 5 кают і кают-компанія. Каюта це переважно 2-х спальне ліжко, а також декілька шафок і шухлядок на особисті речі. Каюта використовується в основному для сну, або відпочинку коли ти хочеш побути на самоті. Вся основна життєдіяльність відбувається в кокпіті, на палубі або в кают-компанії.
  2. САНВУЗОЛ (Галюн). Друге що цікавить людей це санвузли. Звичайно на яхті є санвузли, де є туалет, умивальник і душ. На яхті може бути від 1-го до 4-х санвузлів. Цього санвузла цілком достатньо щоб забезпечити всі базові потреби людини. Можливо тут немає шикарної ванни, у якій можна поніжитись, але ми у морі і та кількість води навколо нас цілком компенсує цей маленький недолік.
  3. КАЮТ-КОМПАНІЯ. Центральна внутрішня частина яхти це кают-компанія. Якщо каюти можна прирівняти до спалень то кают-компанію можна прирівняти до вітальні-студії де є все що потрібно для комфортного проживання. Тут є великий стіл за яким може поміститися вся команда (особливо коли зимно, або погода не сприяє посидіти зовні на вулиці). Також тут є кухня (камбуз) з газовою плитою, умивальником, холодильниками, часами буває мікрохвильовка, льдогенератор, купа шафок з посудом і кухонним начинням, а також багатьох вільних шафок у яких можна зберігати продукти.

ЗОВНІШНІЙ ПРОСТІР

  1. КОКПІТ. Зовні все життя в основному проходить у кокпіті. Це кормова частина човна в якій досить безпечно перебувати навіть у сильний шторм. Тут переважно знаходиться команда під час переходу. Звідси відбувається керування човном і налаштування вітрил. Також тут знаходиться ще один стіл за яким відбуваються всі прийоми їжі, посиденьки, попивоньки і інші спільні акції. Над кокпітом можна розставити тентове накриття (біміні і спрейхуд) яке може захистити від опадів, вітру і сонця.
  2. ПАЛУБА. Окрім кокпіта ззовні знаходиться палуба. Тут також можна ходити, лежати, позагаряти, але це відбувається під час стоянки, або спокійного переходу. Хіба під час ходу в шторм тут не рекомендується перебувати, бо можна випасти за борт.
  3. ЩОГЛА. З важливих і добре видимих елементів - то у яхти є щогла, яка розтягнута вантам (тросами) і штагами. На щоглі підносять різні вітрила які дозволяють рухатись човну за допомогою сили вітру.

ОБЛАДНАННЯ

Тепер декілька слів про обладнання, а також системи забезпечення які присутні на яхті.

  1. ДВИГУН. Перш за все на яхті є двигун. Двигун ми використовуємо коли заходимо в маріни, в бухти. Також можемо використовувати коли штиль, мало вітру, або навпаки коли сильний вітер і нам потрібно човну допомогти двигуном. Для роботи двигуна на човні присутні паливні баки, переважно 200-400 л. Двигун окрім того що відповідає за рух яхти також має генератор який дозволяє підзарядити акумуляторні батареї, а також коло охолодження заведене через бойлер, що дозволяє нагріти воду, І тоді у нас може бути тепла вода.
  2. ПРІСНА ВОДА. Система водопостачання складається з баків на 400-800 л. прісної води що достатньо щоб в економному режимі спочивання прожити тиждень. У багатьох випадках (як злив в туалеті, або попереднє миття посуди) можна використовувати морську воду і тому ці системи також передбачені. Досить часто на човнах (особливо ті які ходять в далекі переходи) стоїть опріснювач води. Що дозволяє бути повністю незалежним.
  3. ЕЛЕКТРИКА. Система енергозабезпечення складається з ряду акумуляторних батарей, генератора, сонячних панелей, і часами інвертора який може забезпечити 220V (хоча він не завжди є), зате 12V від акумуляторів буде завжди, можна зарадити гаджети, ноутбуки, чи іншу техніку, (хоча потужні прилади такі як фен чи праска, краще не включати). Якщо ви стоїте біля пірсу - то ви заряджаєте акумулятор від мережі і маєте 220V. І можете використовувати потужні прилади, як мікрохвильовка, чайник, бойлер і інші. Останнім часом досить часто яхти забезпечують великою кількістю сонячних панелей, теж щоб бути максимально енергонезалежним.
  4. КАНАЛІЗАЦІЯ. Система каналізації складається з танків (баків) на “чорні води”. Дані танки закриваються у бухтах і марінах де ви плануєте зупинитися, плавати, або де не можна щоб плавали фекалії. А якщо ви виходите у відкрите море (у різних державах то може бути різна відстань), то танки можна спорожнити, і нашими продуктами життєдіяльності можуть поласувати різні морські організми. Якщо ж у вас не було можливості спорожнити танки у відкритому морі, то їх можна викачати на спеціальних станціях викачки “чорних вод”.
  5. ТУЗІК (DINGI) Також маємо транспортну систему від човна до берега у вигляді невеликого надувного човна з невеликим двигуном (Дінгі чи Тузік, але є українська версія Бровко), у тих випадках якщо ми стоїмо на якорі. Назва пішла від того що досить часто цей надувний човен тягнуть за яхтою і він виглядає як собака яку тягнуть на шнурку.

УПРАВЛІННЯ ЧОВНОМ.

Ну і основна це система керування яхтою. Ця система вітрил з своїми, шкотами, фалами, брасами, і іншими линвами які переходять через різні блоки, штопори, лебідки і багато чого іншого. Всі ці линви як павутиння проведені через різні елементи яхти так щоб команд з кокпіту могла керувати вітрилами і налаштовувати їх що човен вагою декілька тон міг йти під вітрилами 1000-чі миль. Ця система витримує навантаження у декілька тон, часами навіть десятки тон. До цієї системи також можна долучити системи навігації, штурвала з стерном, радіозв'язок і ряд інших допоміжних систем.

Всі ці системи разом з житловим простором унікально скомпоновані і переплетені у мінімальному просторі. Тому яхту можна порівняти як суміш екологічного кемперу на воді який рухається за допомогою вітру і дуже продуманим готелем.

Тепер ми вже маємо уявлення, що таке яхта і давайте проаналізуємо що ж ми можемо робити на ній. Всі знають що при виборі житла біля моря помешкання позиціонують себе по дальності від моря. Перша лінія, друга лінія. І чи не надоїло вам щоразу йти до моря і сидіти на одному і тому самому пляжі?А можете ви собі уявити 0-ву лінію? Ви зранку стаєте, випиваєте каву з виглядом на схід сонця яке потрошки вилазить з моря, і при бажанні можета зразу скупнутися, а якщо ви стоїте в дикій безлюдній бухті то можна скупнутися і голяком. Легенький сніданок з яєшні і йогурта. А далі можна купатися, досліджувати місцевий берег чи пляж, сходити на гарну вершину поруч, відвідати місцевий водопад чи грот, або просто по загоряти на палубі. Короткий перехід який подібний до керування космічним кораблем. Шкіпер дає вам порулити і розказує про основи навігації чи керування човном. Ви мусите контролювати перетягування шкотів при поворотах (змінах галсу). Ви б хотіли навчитися керувати таким човном? Насправді це не складно і шкіпер з радістю ділиться своїм досвідом, при цьому розказує багато цікавих історій. Обід у іншій бухті біля чарівного гроту до якого з суші добратися неможливо. В цьому місці можна покупатися, позагоряти на палубі, поплавати на сапі, попірнати з маскою і дослідити місцевий підводний світ. Ще один короткий перехід під вітрилами і ви у старовинному місті, пришвартовані до міського пірсу. З човна виходите прямо на міську набережну, гуляєте ввечері по старих вуличках, сідаєте в ресторані з виглядом на захід сонця, а потім споглядаєте на маріну, море, чайки, яхти які виблискують в вогниках нічного портового міста.

День вдався!!! Цей день був настільки насичений, що по відчуттях він тривав тиждень, а у вас ще 5 днів попереду. Кожен сам може вибрати що йому більше до вподоби дикі безлюдні бухти чи старовинні міста, купання, дискотеки, чи дослідження місцевої природи. Все це можна отримати на яхтингу.


Хто ми

Ми - компанія, що створює доступний і комфорний, креативний і незабутній відпочинок на яхті для українців. Ми хочемо показати українцям що відпочинок на яхті це круто і доступно.

Ласкаво просимо до нашого гурту любителів яхтингу! Наші тури об'єднують людей які люблять актвний відпочинок, адже у наших турах ви знайдете захоплюючі пригоди, щирі емоціі, вражаючі краєвиди, незабутні враженя. Після наших турів у вас завжди будуть історії про які буде приємно згадати. Приєднуйтесь до нас, а ми обіцяємо неймовірне плавання, хороші спогади та дещицю загадковості.


Детальніше